Odšťavňovače

1 položek celkem
Odstředivý odšťavňovač Ronic
ZdarmaZdarma
1 280,99 Kč bez DPH
1 550 Kč

Odstředivý odšťavňovač RONIC je ideální přístroj pro odšťavňování tvrdšího ovoce a zeleniny. Je určen jako příslušenství pro roboty RONIC typů Ronic 20/25, Ronic 40, Ronic 50,...

Kód: 74

K čemu slouží odšťavňovače?

Odšťavňovače slouží k získání šťávy z plodů, většinou ovoce nebo zeleniny.Existuje několik základních tipů odšťavňovačů. Ne každý druh je vhodný na všechny druhy plodů. Záleží na tom, jak jsou které plody tvrdé, kolik mají dužiny, v jakém stádiu zralosti je odšťavňujeme a na mnoha dalších parametrech.

Při výběru správného odšťavňovače je tedy nutné si nejdříve ujasnit co budeme nejčastěji odšťavňovat?

Jakému tipu šťávy dáváme přednost? K okamžité spotřebě, ke skladování, s dužinou, bez a v neposlední řadě jaké množství?

Jak často budete odšťavňovat? Z důvodu složitosti čištění.

Tady jsou základní tipy odšťavňovačů.

  • Odstředivé odšťavňovače – nejrychlejší způsob, jak připravit šťávu především z tvrdých plodů (jablka, mrkve apod.) Odšťavnění je méně efektivní a šťáva rychle oxiduje, Je tedy vhodná k okamžité spotřebě. Tento typ odšťavňovačů je většinou náročnější na údržbu.
  • Šnekové odšťavňovače – jednošněkové odšťavňovače jsou první úrovní kvalitních odšťavňovačů. Umí si poradit s širokou škálou plodů. Proces odšťavnění je pomalejší, ale zato kvalitní. Většinou je snadnější na čištění. Jsou provedení horizontální nebo vertikální.
  • Dvouhřídelové odšťavňovače – určené převážně na odšťavňování listové a kořenové zeleniny. Běžné citrusové plody téměř neumí odšťavňovat. Složité čištění.
  • Mechanické odšťavňovače – odšťavňovače s nejmenší výtěžností, šťáva kvalitní, vhodné spíše pro příležitostné odšťavňování.