DÉGLON COUTELIER DEPUS

Stránky výrobce: DÉGLON COUTELIER DEPUS
 

Logodeglon

Společnost  byla založena v roce 1921 ve Francii v městečku Thiers, ve Švýcarsku narozeným mladým mužem jménem Jean Déglon.

Společnost se od svého prvopočátku zabývala výrobou  nožů a příslušenství. V tomto umění dosáhla společnost světového věhlasu. Vybudovala si pověst výjimečných řemeslníků a špičkových produktů, které slouží v domácnostech po dlouhé roky. V současnosti v tomto umění pokračuje vnuk zakladatele.

V roce 2006 vyhlásila francouzská asociace výrobců nožů a příborů se sídlem v Thierse celoevropskou soutěž, které má za cíl povzbudit studenty designu k tomu, aby využili své tvůrčí nadání pro tvorbu inovativních designových návrhů nožů. V Paříži bylo poté vyhlášeno předběžný výběr 5 účastníků užšího finále, kteří představili prototyp svého designu vyrobeného v rámci Workshopů v společnosti DEGLEON v Thiers.
Na této akci zaujala svým designem mladá designérka Mia SCHMALLENBACH, která studoval na Národní výtvarné škole v Bruselu. Společnost DÉGLEON s ní navázala spolupráci a po více než 150 hodinách tvrdé práce představili prototyp, kolekce jedinečných nožů MEEETING. Při závěrečném hodnocení všech 5 úcastníků, rozhodla porota tak, že kolekci nožů MEETING od DÉGLEON udělí ocenění za první cenu v této prestižní evropské soutěži.

8240000-V - MEETING - 4p bois - artichauts 18270000-V - MEETING - 2p bois - artichauts8250000-V - MEETING - 4p inox - saumon

Tato kolekce MEETING dokonale ztělesňuje koncepci návrhářky a společnost DÉGLEON nakonec tuto řadu designových produktů představila jako svou vlajkovou loď. 

Je nám velkou ctí, že naše společnost získala práva tuto řadu prodávat na území České a Slovenské republiky.

990
21990199021990

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.